• Cumartesi 25 Ocak
varise kolay çözüm

varise kolay çözüm

Varise Zahmetsiz Çözüm

Oksijeni az ve metabolizma atıklarını barındıran kirli kanı kalbe taşıyan toplardamarlar genişlediğinde, normalden fazla uzadığında ve kanın geçişini zorlaştıracak kadar kıvrıldığında “varis” denilen rahatsızlık ortaya çıkar. Çoğunlukla bacaklarda ve kalça bölgesinde cilt yüzeyine yakın damarlarda oluşan varis, damar içerisinde bulunan ve kanın kalbe doğru akmasını sağlayan tek yönlü kapakçıkların görevini tam olarak yerine getirememesi sebebiyle oluşur. Kapakçık çalışmadığında bacaklardan kalbe doğru akması gereken kan sorunlu damar içinde birikim yapar. Bu birikme hali, damarın genişlemesiyle sonuçlanır.

Ve bir süre sonra toplardamar genişlemesi dışarından görülecek kadar belirginleşir. Sürekli ayakta durmayı gerektiren meslekler, zaman için basınç nedeniyle tahrip olması, damarları etkileyen bir travma, yaşlanma, hareketsiz bir yaşam tarzı, aşırı kilo ve gebeliğin varis riskini artırdığı bilinmektedir. Ayrıca varis, kalıtımsal olarak aynı aile üyelerinde görülebilir. Eskiden varis tedavisi hastaları korkutuyordu ve bu yüzden kişiler tedavilerini ihmal edebiliyorlardı.

Ancak son yıllarda, ameliyatsız varis tedavisi sayesinde daha hızlı ve konforlu bir tedavi süreci yaşanmaktadır. Ameliyatsız varis tedavisinde, kişiler aynı gün kendi rutinlerine dönebilirler. Dikiş izi, narkoz ya da cerrahi müdahaleye gerek olmaz. Tedavi yapılırken ya da sonrasında herhangi bir ağrı ya da acı olmaz. Ayrıca genel ya da lokal anestezi de gerektirmeyen bir tedavidir. Ameliyatsız varis tedavisinde kabarık ya da kızarıklıklar aynı gün içerisinde geçebilir. Varis tedavisinde en etkili yöntem olan ameliyatsız tedaviler, günümüzde hastalar için artık en rahatlatıcı seçenektir.

Rüzgar Dijital

Rüzgar Dijital

Rahim Filmi Nedir, Nasıl Çekilir? Önceki

Rahim Filmi Nedir, Nasıl Çekilir?

Ayak Yarasının sebepleri Sonraki

Ayak Yarası Neden Olur?