• Çarşamba 19 Haziran
Çocuklarda tırnak yeme, uyku sorunları, tuvalet alışkanlığı, televizyon, bilgisayar bağımlılığı gibi durumlar çocuk psikologu tarafından tedavi edilebilmektedir.

Çocuklarda tırnak yeme, uyku sorunları, tuvalet alışkanlığı, televizyon, bilgisayar bağımlılığı gibi durumlar çocuk psikologu tarafından tedavi edilebilmektedir.

Varis Tedavisi

Varis Tedavisi Nedir?

Varis kadınlarda daha çok rastlanır ve hem estetik hem de sağlık açısından bizleri bizleri üzen bir hastalıktır. Varis nedir? Varis nasıl oluşur? Damarlarımızda varis olduğunu nasıl anlarız? Varis nasıl geçer? Varisi olanlar neye dikkat etmelidir? Varis nasıl tedavi edilir? Tedavi olmazsak ne gibi sıkıntılar yaşarız? Pudra.com bu soruların cevabını araştırdı.

 

Toplardamarların genişlemesine ve şişmesine varis denir. Genellikle, vücudun en fazla basınç altında kalan bölgesi olan bacakların alt kısımlarında görülen varis, yalnızca estetik açıdan değil, sağlık açısından da önlem almayı gerektirir.

 

Damar Tıkanıklığı Nedir?

 

Damar daralmaları damar sertliğinin devamıdır. Bu doğumdan itibaren başlar ancak bazı insanların damar sertliği süreci kötü beslenme, sigara, stres, fazla kilo ve hareketsizlik gibi sebeplerle daha hızlı olur. Damarların iç yüzeyinde yağ ve kalsiyum birikmesi sonucu meydana gelir. Tam tıkanma kalp krizi anlamına gelir. Damarlardaki ani tıkanıklıkla oluşan kalp krizi koroner damar hastalığının son noktasıdır.

 

Ameliyatsız Varis Tedavisi

 

Sürekli sabit bir şekilde oturuyor, uzun süre ayakta kalıyor, spordan uzak bir yaşam sürüyor ve obezite sorunu mu yaşıyorsunuz?

 

Bunların diğer sağlık problemleri beraberinde getirdiğini biliyor musunuz? Önemli bir sağlık ve estetik problemi olan varis nedeniyle günümüzde her 4 kişiden 1’i uzmana başvuruyor. Estetik olarak rahatsız edici bir görünümün yanı sıra varis, günlük yaşam kalitesini düşüren ağrı ve acılara da sebep oluyor.

 

Bundan 10 yıl öncesine kadar çözümü sadece ameliyat olan varis, günümüzdeki gelişmeler sayesinde kesi yapılmadan tedavi edilebiliyor.

Rüzgar Dijital

Rüzgar Dijital

Hipospadias Önceki

Hipospadias

Rahim Filmi Sonraki

Rahim Filmi