• Cumartesi 17 Ağustos
Öz Saygınızı Geliştirin

Öz Saygınızı Geliştirin

Öz Saygınızı Geliştirin

Aslında yeterli olabilecek şey; kendinizi tanıyarak ve yeteneklerinizi keşfederek kendinizi geliştirebilirsiniz.

“ANCAK KİM OLDUĞUNUZU BİLDİĞİNİZDE KENDİNİZİ SEVEBİLİRSEİNİZ.”

-Ana Moreno

Önemli olarak ilk adım;

Kendinizle barışın ve zayıf noktalarınızı kabul edin Sağlıklı bir öz saygı, güçlü ve zayıf noktalarınızın farkında olmayı içerir. Bunların her ikisini de kabul etmek, kendinizi sevmeyi mümkün kılar ve sizi başkalarına karşı “nazik” biri olarak gösterir. İçinizde taşıdığınız her şey, kim olduğunuzun bir parçasını oluşturur. Bunu yapmamak sizi savunmasız kılar. bütün o zayıf noktaları kabul ederek kişisel gelişme yolunda ilk adımı atmak için onlara dayanmayı gerektirir. “Güçsüz noktalarımızı tanıdığımızda, güçleniriz.

"Bizi korkutan şeyi,savunmasız hissettiren şeyleri biliriz. Ve ilerleyebilmek için korkularımızı fethetmeyi seçiyoruz. Bizim gücümüz budur.”

-Bernardo Stamateas

Hiç kimse, herkesi memnun edemez. herkesi memnun etmeye çalışmak boşa kürek çekmek gibi bir şeydir. özellikle de eylemlerinizden gurur duyması gereken ilk kişinin siz olduğunuzu unuttuysanız. Başkaları fikirlerini istediği kadar belirtsin, günün sonunda herkes kendi yolunu yürür. Önemli olan tek şey de sizin yolunuz, sizin hayatınız, sizin işiniz. Başkalarının sizin için ne düşündüğü sadece onları ilgilendirir.

Son olarak;

İnsanlar her zaman en üst seviyeyi ararlar kimse kendi kusurlarını görmeden karşısındakilerinin kusur ve eksiklerini gün yüze çıkartmayı severler. İşte tam bu noktada bunların farkına vararak kendinize güvenin ve hiçbir kimsenin sizi kırabilecek olan sözlerini dikkate almayın. Sizin ile ilgii olan şeyler sadece sizi ilgilendirir bunu asla unutmayın. Hayata gülümseyin, işlerinizi severek yapın, mutlu olmayı öğrenin ve en önemlisi zorlukların üstesinden gelebileceğinizden emin olun.

Nafize Kökten

Nafize Kökten

Vaginitis - Vulvitis Önceki

Vaginitis - Vulvitis

Kişisel Gelişimde Faydalı Olacak 8 Şey Sonraki

Kişisel Gelişimde Faydalı Olacak 8 Şey