• Cumartesi 17 Ağustos
Obezite Ameliyatı Nedir-Neden Yapılır?

Obezite Ameliyatı Nedir-Neden Yapılır?

Obezite Ameliyatı

Obez hastalarının kilo vermelerine yardımcı olmak amaçlı gıda alımlarının veya besin emilimlerinin ya da her ikisinin birden azaltılması amacıyla sindirim sistemlerine cerrahi müdahalede bulunulmasına “Obezite Cerrahisi” ya da “Bariatrik Cerrahi” denilmektedir. Ameliyat sürecinin kolaylaşması ve ameliyat sonrası risklerin azalması obezite tedavisinde cerrahi yöntemlerin tercih edilme oranını arttırmıştır.

Üstelik başarılı bir obezite cerrahisi sonrasında hastanın yaşadığı, obeziteden kaynaklanan sağlık problemlerinden de kurtulmak mümkündür. Obezite; Uyku apnesi, yüksek tansiyon, solunum bozuklukları, depresyon, iktidarsızlık, insülin direnci, kolesterol yüksekliği ve felç gibi hastalıkların da oluşmasına sebep olmaktadır. Obezite Cerrahisi Çeşitleri

  • Obezite cerrahisinde ameliyatlar iki farklı amaçla yapılmaktadır.
  • Kısıtlayıcı ameliyatlarda, midenin hacmi küçültülür; Mideye giren gıdaların miktarı ve kişinin yediği gıda miktarı azaltılır.
  • Emilimi azaltan ameliyatlarda, besin emilimini azaltmak için bağırsakların bir kısmı alınır.

İstanbul Obezite Cerrahisi Fiyatları Çok uç noktalarda fiyatlar bulunmaktadır. Mesela 6.000 TL’ye de ameliyat olunmak için hastane bulunabilir. Aynı şekilde 30 TL’ye de bir ameliyat ücreti ile karşılaşılmaktadır.

Rüzgar Dijital

Rüzgar Dijital

Diş Beyazlatma Ankara Önceki

Diş Beyazlatma Ankara

İzmir'de Saç Ekimi Sonraki

İzmir Saç Ekimi