• Cumartesi 25 Ocak
Konforlu Rahim Filmi HSG

Konforlu Rahim Filmi HSG

Konforlu Rahim Filmi HSG

Merkezimizde kullandığımız teknolojiyle beraber artık rahim filmi çekimi, hastalarımız için son derece konforlu bir işlem haline gelmiştir. İşlemi incelersek;Bu incelemenin yapılabilmesi için öncelikle rahim boşluğu ve tüplerin cihazlar tarafından görülebilmesi gerekiyor. Bu da rahim boşluğu ve tüplerin röntgen ışınlarını geçirme rahim filmi HSG çekimi, rahim boşluğunun ve tüplerin durumunu inceleyebilmek için çekilen bir röntgen filmdir. yen bir sıvıyla doldurulmalarıyla olur. HSG incelemesi yapılırken kontrast madde adı verilen sıvı, özel bir aparat ve ince kanüllerle rahim ağzından içeriye doğru dolduruluyor.

Yeni teknoloji cihazlar sayesinde bu işlem, sıvının rahimde ilerlemesiyle, anında izlenebiliyor. Rahmin doluşu ve sıvının tüplerden geçişi, röntgen cihazının ekranından takip edilebilir. Ve bu aşamada, en uygun zaman ve pozda röntgen filmleri çekilerek, kaydediliyor. Hastanın çekime hazırlanma kısmında ise herhangi bir ön hazırlık süreci bulunmuyor. İncelemesi yapılacak kişi, önce muayene önlüğünü giyiyor. Takılarını ya da başka aksesuarlarını çıkarmaya gerek duyulmuyor. Daha sonra dizleri kıvrık bir şekilde röntgen masasına sırt üstü uzanıyor. Kullanılan cihaz sebebiyle, rahmi tutmaya, düzleştirmek için tutarak çekmeye ya da itmeye gerek yok. Bu sayede rahim ağzına yerleştirilen sivri çengeller bulunan tenekulum isimli aleti kullanmıyoruz. Rahim filmi çekimi tamamlandıktan sonra çekilen röntgen filmleri, tabakalarına kaydediliyor. Raporuyla birlikte, bu filmler, çeken kişiye teslim ediliyor. Çekilen rahim filminin görüntüleri CD’ye aktarıldığında bu işlemin maliyeti oldukça düşüktür.

Ayrıca taşıması da kolaydır. Ancak CD’ye aktarılan görüntüler, farklı bilgisayarlarda açılma sorunu oluşturabildiği ive görüntü kalitesi düşük olabildiği için, tercih edilmez. Türkiye’de en çok rahim filmi çekilen merkezimiz Şişli Echomar’da, tüm altyapı ve personeliyle sadece rahim filmi çekmek üzere kurulmuş ve düzenlenmiş bir röntgen ünitesi vardır. Bu sayede, pahalı teknolojiyle düzenlediğimiz röntgen cihazlarımıza rağmen, birim maliyetlerin sınırlı tutulabilmesine olanak sağlamakta, ne çok ucuz ne de pahalı olmayan bir ücretle, hizmetlerimizi gerçekleştirmekteyiz. Echomar’da yapılan hizmetlerin, kullanılan teknolojinin ve tekniklerin en önemli özelliği yüksek kalitede, ağrısız işlemlerdir. Rahim filmi fiyatı konusunda merak ettiğiniz her şeyi merkezimizi arayarak öğrenebilirsiniz. Detaylı bilgi için https://www.rahimfilmi.info/tr web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Rüzgar Dijital

Rüzgar Dijital

psikolojik danışmanlık Önceki

Bireysel ya da Ailesel Psikolojik Danışmanlık

Vajinismus Sonraki

Vajinismus Cinsel Bir Hastalık Değildir