• Cumartesi 29 Şubat
kısırlık

kısırlık

Günümüzde Artan Kısırlık Problemi

Günümüzde kısırlık artan bir problem olarak karşımıza çıkmaktadır. Kimyasal ürünlerin ve ilaçların kullanımının artması, stres ve yoğunluk gibi faktörler kişilerde hem cinsel işlev bozukluklarına hem de üreme problemlerine yol açabilmektedir. Günümüzde kimyasalların zararları konusunda insanlar bilinçlenmekte olup, doğal olan ürünlere ve hatta ilaçlara karşı bir yönelim söz konusudur. Bitkisel tedavi anlamına gelen fitoterapi de günümüzde en yaygın olarak tercih edilen geleneksel ve tamamlayıcı tedavi yöntemi olmaktadır. 2014’ten beri yalnızca bu alanda sertifikalı eğitim programlarını tamamlamış hekimlerce uygulanabilen fitoterapi, bedenin yanı sıra ruh sağlığına da iyi geldiği ve bedenin rahatlamasını sağladığı için tamamlayıcı tedavi yöntemi olarak çok faydalı görülmektedir. kupa tedavisi, hipnoz, akupunktur, mezoterapi ve ozon terapi fitoterapinin kapsadığı tedavi alanlarına örnek olarak gösterilebilir. Artan kısırlık problemi ile birlikte kısırlık tedavisinde kaydedilen başarılı sonuçlar her geçen gün artış göstermektedir.

Bebek sahibi olamama şikayeti yaşayan çiftlere öncelikle aşılama tedavisi uygulanır. Bu tedavi kısırlığın sebebinin saptanamadığı, sperm sayısının ve hareketliliğinin yetersiz olduğu, meni kanalının dar olduğu ya da hiç olmadığı durumlarda uygulanır. Bu yöntemin uygulanmasında, erkekten alınan spermler yıkanır ve en iyi durumda olanları kadının rahmine enjekte edilir.

Aşılama çoğunlukla başarılı sonuçlanan bir tedavi yöntemi olup sonuç vermediği takdirde en fazla üç ya da dört kez denenebilir. Eğer aşılama yöntemi işe yaramamışsa tüp bebek tedavisi uygulanmalıdır. Tüp bebek tedavisinde başarının sırrı kişiye özgü belirlenen tedavi şeklinde yatmaktadır. Çünkü her çiftin çocuk sahibi olamama nedeni farklı olmaktadır. Öncelikle bunun nedeni tespit edilmelidir. Bu amaçla uygulanacak işlemlerden biri de anne adayının rahim filmi çektirmesidir.

Tüp Bebek Tedavisinin Aşamaları

İlk aşama tüp bebek uzmanının muayenesidir. Bundan sonraki sürecin ilk aşaması ise yumurtalıkların uyarılmasıdır. Böylece çeşitli ilaç takviyeleri yolu ile sağlıklı yumurta hücreleri oluşması sağlanır. İkinci aşama iğne ile vajinal yoldan olgun ve döllenme ihtimali bulunan yumurta toplanmasıdır. Döllenmenin gerçekleşmesi için toplanan yumurtalar ile erkekten alınan spermler için uygun koşullar sağlanır. Gelişimi gerçekleşen ve iyi durumda olan embriyolar rahime yerleştirilir. Bu aşamaların ardından gebiliğin gerçekleşip gerçekleşmediğini takip etmek için işlemden on gün sonra iki kez gebelik testi ve testten iki hafta sonra da ultrason kontrolü yapılır. Beklemek stresli bir süreç olabilmekle birlikte bu tedavide stresin en büyük düşmanlarınızdan biri olduğu unutulmamalıdır. Ayrıca, araştırma sonuçlarına göre tüp bebek tedavisinde başarılı sonuçların genelde ikinci ve üçüncü denemelerde alındığı görülmüştür. Bu nedenle özellikle ilk seferde stresli bir bekleyiş sürecinin zarardan başka bir anlamı yoktur.

Rüzgar Dijital

Rüzgar Dijital

5 Maddede Diz Protezi Ameliyatı Önceki

5 Maddede Diz Protezi Ameliyatı

Yaygın Görülen Bazı Kalp Hastalıkları Sonraki

Yaygın Görülen Bazı Kalp Hastalıkları