• Cumartesi 17 Ağustos
Çocuklarda Alerji Nasıl Anlaşılır?

Çocuklarda Alerji Nasıl Anlaşılır?

Çocuklarda Alerji Nasıl Anlaşılır?

Çocuklara alerji teşhisi, çeşitli kan tetkikleri ve alerjik deri testleri ile konulur. Kliniğimizde çocuk alerjisine tanı koymak için deri testleri ve kan tetkikleri yapılabilmektedir. Deri testleri her yaş grubuna yapılabilen, uygulaması kolay ve hatta yeni doğanlarda dahi rahatlıkla yapılan testlerdir. Çocuklarda alerji konusunda yapılacak araştırmaların, mutlaka çocuk alerji merkezinde alerji uzmanları tarafından gerçekleştirilmesi gerekir. Çocuklarda alerji testleri ile ilgili en önemli kıstas, testin mutlaka çocuk alerji uzmanı tarafından yapılarak değerlendirilmesi gerekliliğidir.

Çocuk alerji uzmanları, çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanıdır. Ayrıca çocuk alerji üst ihtisas sınavını kazanmasıyla 3 yıl boyunca çocuk alerji bölümünde eğitim alan uzmanlardır. Çocuk alerjisi uzmanı yeni doğan döneminden 18 yaşına kadar olan tüm yaş grubundaki çocukların alerjik sorunlarında tanı, tedavi ve takipleri ile ilgilenir Çocuk alerji merkezlerinde yapılan deri testleri acı vermez, genelde sırt ya da kollara yapılır. Çıkan sonuçlar, çocuğun yaşına ve şikayetinin derecesine göre alerji uzmanı tarafından değerlendirilir. Test hızlıca sonuçlanır. Alerjisi olan çocuklarda doğru ve etkili bir tedaviye başlayabilmek açısında testlerin sonuçları oldukça önemlidir.

Çocuğunuz sesli nefes alıp veriyorsa, gece çok öksürüyorsa, solunum enfeksiyonunu sık geçiriyorsa, geniz ve burun akıntısı uzun sürüyorsa, göz altlarında koyu renk halkalar varsa, ailede alerjik yatkınlık varsa, kulak enfeksiyonu çok sık tekrarlıyorsa; alerjisi olabilir Çocuğunuzda alerji belirtileri görüyorsanız, vakit kaybetmeden İstanbul’da bulunan kliniğimizde alerji uzmanımızla görüşebilirsiniz.

Rüzgar Dijital

Rüzgar Dijital

Vajinismus ve Cinsel İlişkiye Girememe Önceki

Vajinismus ve Cinsel İlişkiye Girememe

Çocuklarda Varikosel ve Kum Dökme Sonraki

Çocuklarda Varikosel ve Kum Dökme