• Cumartesi 04 Nisan

Çocuk Sağlığı

ÇOCUK HASTALIKLARININ BİLGİLERİ VE TEDAVİLERİ

Sağlık her şeyden önce gelir. Kendimizden de önce gelen çocuklarımızın sağlığı ebeveynler için kat ve kat daha fazladır. Onların sağlığının en iyisi olması için gerekirse hastanelerden çıkmayan anne ve babalar adına kısaca bilgile

Çocuk Alerjilerinde Artış

Çocuklarda son yıllarda alerjik hastalıklar artış gösteriyor. Aileler bu konularda yavaş yavaş bilinçlense bile, genetik yatkınlık ya da yaşam şartları gibi sebeplerden çocuklar alerjiye maruz kalabiliyor.

Yeni Doğan Erkek Bebeklerde Ürolojik Hastalıklar

Çocuk ürolojisi, çocukların doğumdan önce anne karnında gelişen ve doğum sonrasında erken dönemde teşhis edilen ürolojik hastalıkları inceler, tedavi eder.

İnmemiş Testis Nasıl Tedavi Edilir?

Yeni doğan erkek bebeklerin testislerinin skrotumda olması beklenmektedir. Eğer testislerden biri ya da her ikisi skrotuma inmemiş ise bu durum bilimsel adıyla “kriptorkidizm” olarak ifade edilir. Halk arasında yaygın bilinen adı

Çocuklarda ve Yetişkinlerde Terapiler

Cinsel terapi, kliniğimizin Bakırköy’de bulunan şubesinde cinsel sorunları olan kişilere, çift olarak uyguladığımız terapidir. Cinsel terapiyi yapan uzmana ‘cinsel terapist’ denmektedir.

Çocuklarda Taş Oluşumu ve İdrar Yolu Enfeksiyonu

Çocuklarda böbrek taşı oluşumu ailesel yatkınlık, çocukta yapısal bozukluk, anne karnında yaşanan sorunlar, doğumsal anomalilikler, enfeksiyonlar ve beslenmeye bağlı olarak gelişebilmektedir.

Çocuklarda Alerji Nasıl Anlaşılır?

Çocuklara alerji teşhisi, çeşitli kan tetkikleri ve alerjik deri testleri ile konulur. Kliniğimizde çocuk alerjisine tanı koymak için deri testleri ve kan tetkikleri yapılabilmektedir.

Çocuklarda Varikosel ve Kum Dökme

Varikosel, testisin içinde bulunduğu ve skrotum adı verilen torbalardaki toplar damarları genişlemesi anlamına gelmektedir.

Çocuklara Psikolog ve Pedagog Desteği

Günümüzde ebeveynler çocuklarının gelişim sürecinde çözemedikleri durumlar olduğunda psikolojik destek almaya ihtiyaç duyuyorlar.

Yeni Doğan Erkek Bebeklerde Hipospadias

Hipospadias yeni doğan erkek bebeklerde olabilen doğumsal bozukluktur. Normal bir peniste idrar kanalı, penis başının ucunda sonlanır ve idrar bu bölgeden yapılır.