• Cumartesi 25 Ocak
burun ve göz kapağı estetiği

burun ve göz kapağı estetiği

Burun ve Göz Kapağı Estetiği

Dünya genelinde özellikle burun estetiği ve yaşın ilerlemesiyle de göz kapağı estetiği oldukça tercih ediliyor. Tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi burun ve göz işlemlerinde de hedeflenen kişilerin yüzüne uygun en doğal görünüme ulaşmak. Burun Estetiği Nasıl Yapılır? Yüzümüzün karakterini oluşturan en önemli organımız, burnumuzdur. Bazen doğuştan bazen de sonradan burnumuz kusurlar taşıyabilir. Burundaki kusurlar kişilerin psikolojisini olumsuz yönde etkiliyorsa, sosyalleşmesini zorlaştırıyorsa, bir plastik cerrahla görüşmekte fayda vardır.

Doktorun gördüğü ve hastanın talep ettiği aynı paraleldeyse, ortada gerçekten düzeltilmesi gereken bir kusur varsa, burun estetiği ameliyatı yapılabilir. Estetik sorunların yanı sıra nefes alımını zorlayıcı etkenler de burun ameliyatı ile giderilmektedir. Burun ameliyatları gelişim sürecinin tamamlanmasına bağlı olarak; kızlarda 18, erkeklerde 19 yaş itibariyle yapılabilir. Hastanın derisi, kıkırdak ve kemiğinin kendisine has özellikleri vardır. Ameliyat hastanın yüzüyle orantılı, uyumlu, doğal bir sonuç vermeyi hedefler. Burada amaçlanan en önemli noktalardan biri; operasyon sonrası kişinin yüzüne bakıldığında ameliyatlı bir burun görüntüsü olmamasıdır.

Operasyon çoğunlukla genel anestezi altında yapılır ve birkaç saat sürer. Hasta, hastanede kalmak zorunda olmadan; tampon ve alçısıyla aynı gün evinde dinlenebilir. Bazen tampon ve/veya alçı bile konmayabilir. Konduysa eğer, yaklaşık bir hafta içinde alçı alınır ve hasta yeni görüntüsüne kavuşmuş olur. Ameliyat sonrası ilk birkaç ay boyunca ağır sporlardan ve egzersizlerden kaçınmakta fayda vardır. Burnun son hali 1 sene ya da yarım sene içerisinde yüze oturur. Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır? Göz kapağı estetiği üst kapaklar için ve bazen de alt kapaklar (hatta alt kapakların altındaki elmacık kemikleri üzerindeki sarkmalar) için de yapılabilir. Göz kapağı estetiği planlaması yapılırken kaş yapısı ve formunu da bakılır. Çünkü kişide belki sadece bir kaş düşüklüğü söz konusudur.

Öyleyse, göz kapağına müdahale edilmesi yeterli olabilir veya daha sınırlı bir operasyonla istenen görüntüye ulaşılabilir. Göz kapağı operasyonları lokal anestezi altında 1,5 ya da 2,5 saat arasında gerçekleştirilir. Deri fazlalıkları, yağ fazlalıkları, kas yapıları üzerinde uygulama yapılır. Operasyon izleri doğal gözkapağı kıvrımları ve kirpik altı bölgelerinde kalacak şekilde gizlenebilir. İzler belirsiz denecek kadar azdır. Dikişler 3 ya da 5 gün içerisinde alınarak kişinin günlük hayatına dönmesi sağlanır. Göz kapağı estetiği ve burun estetiği ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi İzmir’de bulunan kliniğimize ulaşarak öğrenebilirsiniz. Detaylı bilgi için (232) 464 09 67 no’lu telefondan bize ulaşın.

Rüzgar Dijital

Rüzgar Dijital

burun estetik amelıyatı Önceki

Estetik Burun Ameliyatı

aile ve evlilik danışmalığı Sonraki

Aile ve Evlilik Danışmanlığı