burun eti tedavisi

burun eti tedavisi

Burun Eti Tedavisi -Kapalı Burun Estetiği -Lazer İle Burun Eti Ameliyatı

Burun etini büyümesi en çok da çocuklara olan zararı ile karşımıza çıkar etin büyümesi ile fazla uyku, zeka gerilemesi gibi etkenler gösterir ve bu zaman içerisinde daha da ileri gidebilir. Burun eti tedavisi ileri yaşlara bırakılır ise yani ihmal edilirse büyük problemlerle karşı karşıya kalınacaktır. Bunlar;

- Çocuklarda zeka, kapasite düşüklüğü

- Nedensizce yorgunluk

Alerji etkenine dikkat edilmeli. Burun eti büyümesinin sebebi alerji de olabilir. Bazen hiçbir sebep yokken alerji etkeni ile karşılaşıp milimetrik şekilde büyümesi sonucunda kan akımınız hızlanması ile birlikte büyük sorun çıkarabilir. Bununla birlikte bir diğer bilgi burun ti büyümesi tekrarlanmaz. Tedavi seçenekleri arasında lazer ile burun eti ameliyatı en çok bilinen ve tercih edilen bir tedavi yöntemidir.

Nedir bu lazer ile burun eti ameliyatı?

Sorun yaratan etlerinin yakılması ya da kesilip alınması gibi doku kaybettiren ve kanamalı tedaviler, sonrasında hastanın burnuna baskı yapan ve rahatsızlık veren tamponların koyulmasını gerektirir. Lazerli burun eti ameliyatı meydana gelebilecek sorunların engelleyebiliyor ve hastaya daha rahat bir ameliyat süreci sunuyor. Günümüzde de sıklıkla tek bir operasyon ile sorunsuz ve kesin sonuç sunan lazer yöntemi kullanılıyor.

Burun ile ilgili sorun, herhangi bir hastalık meydana geldiğinde hastalar ilk olarak burun estetiğine yönelirler bu mantıklı bir yol olarak görülür ve de gösterilir. İlk seçenek olarak akla gelmekle birlikte estetik ardından gelen korkuları da beraberinde getirir. Estetik denince cerrahi girişimlere dayalı açık ameliyatla, kesikler, dikişler vesaire. Günümüzde bilindiği üzere bazı teknikler ile daha kolay estetik yöntemleri var. Bunlardan biri ise kapalı burun estetiği; Kapalı teknikle burun daha doğal duruyor ve ağrın sızın açık tekniğe göre daha az olduğunu ve hasta adına da daha kolay olduğunu belirtiyorlar.

Dikiş izinolmuyor, bir tek olarak bilinen dezavantajı da var açık teknikte burun içi daha net görüldüğünden revizyon olma oranı oldukça azalıyor. Ayrıca burun ucu daha güzel şekillendiği bilinir. Eğer burnun çok fazla sorunlu bir burun değilse yani aşırı bir kemer deviasyon fazla değil ise, kozmetik açısından hoş değil ise açık veya kapalı burun estetiği yaptıranlar çoğunlukla birbirlerine kapalı tekniğini tavsiye ediyorlar ama burnun çok büyük etli ucu çok düşük vesaire öyle bir burun ise açık teknikle yapan bir operasyon öneriliyor.

Saadet İsmen Özdemir

Saadet İsmen Özdemir

kireçlenme Önceki

Diz ve Kalça Problemleri ve Tedavisi