• Cumartesi 25 Ocak
burun estetiği

burun estetiği

Burun Ameliyatı Öncesi 3D Gösterim

Burun estetiği ameliyatında hastanın operasyondan beklentisi önemli olmaktadır. Kişiler genellikle ünlülerde ya da bir başkasında görüp çok beğendikleri burunun aynısını talep edebilmektedirler. Ancak herkesin yüz ve burun yapısı birbirinden farklıdır. Bir başkasında çok güzel duran burun sizin yüz tipinizde doğal ve estetik görünmeyebilir. Bu durumda da estetik burun ameliyatı geçirmenin hiçbir anlamı kalmaz değil mi?

Bu nedenle kişiler, beğendikleri kişilerin bir kopyası olmak yerine, kendi yüzlerine en çok yakışacak olan şekil üzerinde cerrah ile birlikte ortak bir hedef belirlemelilerdir. Bunun için kişinin burnundaki problemin ne olduğu da belirleyici bir etkendir. Burun ameliyatı genellikle eğrilikler, burnun yüze oranla çok büyük ya da küçük olması, kemerli bir görünüm, düşük burun ucu ya da nefes problemleri gibi sebeplerden ötürü tercih edilmektedir.

Üç boyutlu gösterimler sayesinde ameliyattan önce kişinin sekiz farklı açıdan burnu fotoğraflanır ve üç boyutlu görüntü elde edilir. Böylece, ameliyattan önce kişi burnunda istediği işlemi doktora daha net aktarabilir ve ameliyattan sonra burnun nasıl görüneceği bu teknoloji sayesinde gerçeğe oldukça yakın bir şekilde sunulabilir. Ameliyattan sonraki olası sürprizler böylece önlenmiş olur.

Burun ameliyatı teknikleri: Burun estetiği ameliyatı açık veya kapalı olmak üzere iki teknik ile gerçekleşebilmektedir. Ameliyatın bu tekniklerden hangisi ile gerçekleşeceği ise burunda yapılacak işleme ve doktorunuzun hangi teknikte uzmanlaştığına bağlı olarak değişmektedir.

Cerrahlar öğrenim yıllarında burun estetiğini açık teknik ile öğrenirler ve çoğu cerrah bu alışkanlığını iler ki yıllarda da devam ettirerek açık teknik burun ameliyatında uzmanlaşırlar. Açık teknik burun ameliyatında, burun tabanından açılan kesi ile burnun iç yapısı görülerek ameliyat gerçekleştirilir. Bu nedenle burun deliklerinden girilerek görmeden gerçekleştirilen kapalı tekniğe göre daha kolay bir işlemdir. Kapalı teknik burun ameliyatında doktorun görüş alanı olmadığı için fazlasıyla deneyim isteyen bir tekniktir. Yine de iki işlemin de birbirine göre üstünlüğünden söz etmek mümkün değildir. Sadece uygulama aşamasındaki teknik farklılığı söz konusudur işlemin sonucunda iki teknikte de aynı başarıyı yakalamak mümkün olmaktadır.

Saadet İsmen Özdemir

Saadet İsmen Özdemir

meme estetiği Önceki

Meme Estetiği Neden Tercih Ediliyor?

lazerle dövme silme Sonraki

Lazer ile Dövme Sildirmeye kadar Birçok İşlem Yapılabiliyor