• Cumartesi 25 Ocak
psikolojik danışmanlık

psikolojik danışmanlık

Bireysel ya da Ailesel Psikolojik Danışmanlık

Kişilerin dönemsel olarak psikolojik danışmanlık hizmetlerine ihtiyacı olabilir. Bir uzmanla görüşmeye karar verdiğinizde, ilk görüşme oldukça önem taşır. Psikolog danışan kişilerin sıkıntılarını dinler, gözlem yapar ve değerlendirmeye alır. Danışanla yapılan görüşmeye bağlı olarak psikoterapi süreci başlar. Verimli bir terapi sürecinin temeli, uzman ve danışanın etkili bir iletişim kurmasına dayanır. Bakırköy’de danışanlarımıza sunduğumuz psikolojik danışmanlık hizmetlerinde, ilk görüşmede yaptığımız değerlendirmelere göre, kişileri yönlendirmekte ve terapi sürecini planlamaktayız.

Bazen kişiler bireysel sorunlardan ziyade, çift olarak ailesel sorunlarla merkezimize başvurabiliyor. Aile içinde yaşanan sorunlar, bireylerin iletişim kopukluğu yaşamasına, birbirlerinden uzaklaşmalarına ya da karşılıklı kızgınlık duymalarına sebep olabiliyor. Bireyler en çok karşı tarafın kendilerini anlamadığını, değer görmediğini ve yalnızlık hissettiklerini ifade ediyorlar. Bu gibi sorunların uzun süre boyunca görmezden gelinmesiyle de maalesef aile içinde geri dönüşü çok zor uzaklaşmalar yaşanabiliyor.

Aile danışmanlığı ailedeki bireylerin sorun yaratan konular hakkında psikolog rehberliğinde çözüm yolları araması ve her aile üyesinin beklentilerini, ihtiyaçlarını rahatlıkla ifade edebilmesini sağlamaya odaklanır. Böylece bireyler kendi üzerine düşen sorumlulukları alabilir, iletişim problemlerinde yaşanan karmaşayı çözebilme becerisine ulaşabilir. Bakırköy’de bulunan kliniğimizde aile danışmanlığı hizmetlerimizde, hem eşler hem de çocuklarla ebeveyn arasındaki sorunları düzenlemede destek sağlıyoruz. Aile danışmanlığı hizmetlerinden; aileye yeni birinin katılması, hamilelik süreci, aldatma-aldatılma, ailedeki bir bireyin uyuşturucu kullanması, ailede birinin ciddi bir hastalık yaşıyor olması ya da boşanma süreci gibi durumlarda da yararlanabilirsiniz.

Ailede çocuklarla ilgili yaşanan sorunlarda ise çocukların okul öncesi ya da okul döneminde yaşadıkları sosyal, duygusal ya da davranışsal sorunlar incelenir. Çocuk danışmanlığı, çocuğun kendi yaş aralığına göre değerlendirmeler yapar, çocuğun kendini ifade ediş şeklinden analizler çıkararak aileyi yönlendirir. Burada amaç çocuğu iyi değerlendirip, onu anlayarak oluşabilecek davranışsal ya da duygusal problemleri öngörmektir.

Buna göre de aileyi konuyla ilgili bilgilendirir. Böylece aileler aldıkları çocuk danışmanlığı hizmeti sayesinde; çocuğun gelişim sürecinde nasıl bir yol izlemeleri ve hangi alanlarda çocuğu desteklemeleri gerektiğini öğrenmiş olurlar. Bakırköy’de bulunan merkezimizde çocuk danışmanlığı hizmetinden; geç konuşma, parmak emme, yalan söyleme, fobiler, korkular, tikler, tuvalet eğitimi, davranışsal ve duygusal problemler, aşırı ağlama, beslenme sorunları, gelişim bozukluğu, dikkat eksikliği, çalma davranışı, saldırganlık, uyku sorunları, boşanma süreci, evlat edinme süreci, içe kapanma gibi durumlarda yararlanabilirsiniz. Detaylı bilgi için http://www.newlifepsikoloji.com/ web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Rüzgar Dijital

Rüzgar Dijital

varis tedavisi Önceki

‘Varis Tedavisi İhmal Edilmemelidir’

Konforlu Rahim Filmi HSG Sonraki

Konforlu Rahim Filmi HSG