• Cumartesi 07 Aralık
Ameliyatsız Varis Tedavisi

Ameliyatsız Varis Tedavisi

Ameliyatsız Varis Tedavisi

Estetik olarak hoş olmayan bir görüntüye neden olduğu için, özellikle kadınların en büyük sorunlarından biri olan varisler, aynı zamanda sağlık açısından da önemli bir problem. Eğer akşam saatlerinde artan bacak ağrılarınız ve şişlikleriniz, gece ortaya çıkan kramplarınız varsa, varis tehlikesi ile karşı karşıya olabilirsiniz.

  Ameliyatsız varis tedavisi içerisinde lazer, köpük ve radyofekans tedavileri mevcuttur. Kılcal damarlarda lazer ve köpük tedavisi, orta boy variste köpük tedavisi ve son olarak, büyük boy variste radyofrekans tedavisi kullanılmaktadır.  

Damar Tıkanıklığı   Toplardamar tıkanıklığı (posttrombotik sendrom) kan akımının damarlardan geçişinin zorlanması, pıhtı ile tıkanmasından dolayı oluşmaktadır. Bu durumunda kan akımı engellendiğinden dolayı, bacaklarda biriken kan morarma ve şişliklere neden olue ve geçmezi uzun bir zaman alır.   Damar Cerrahisi   Damar cerrahisi, damar (atar damar, toplardamar ve lenf sistemi) hastalıklarının tıbbiolarak (ilaç ile), minimal invaziv kateter işlemleriyle veya cerrahi olarak tedavi edilebildiği cerrahi bir uzmanlıktır.

Ülkemizde damar cerrahisi eğitimi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanlığı eğitiminin bir parçasıdır. Kalp ve Damar Cerrahları damar sisteminin tümünün (beyin damarları hariç) hastalıklarının tanısı (Karotis arter, Aort, göğüs ve karın boşluğu içindeki ve uzuvlardaki tüm atar ve toplardamar, lenf sistemi) ve tedavisi konusunda yetkindirler.

Rüzgar Dijital

Rüzgar Dijital

Sünnet Hataları Önceki

Sünnet Hataları

Rahim Filmi Nedir? Sonraki

Rahim Filmi Nedir?