• Çarşamba 16 Ekim
Ameliyatsız Varis Tedavisi

Ameliyatsız Varis Tedavisi

Ameliyatsız Varis Tedavisi

Bacaklarda oluşan varislerin nedeni, toplardamar yetmezliğidir. Bacaklardaki kirli kan, kişi hareket ederken bacak kaslarının kasılmasıyla yukarı doğru pompalanır ve kalbe ulaştıktan sonra akciğere giderek, temiz kan haline dönüşür. Toplardamarlardaki kapakçıklar sayesinde bacaklardaki kirli kan yerçekimiyle tekrar geriye kaçmaz.

Bazen bu toplardamarlardaki kapakçıklar verimli çalışamaz, hasar görür ya da yükü kaldıramaz. Bu durumda akciğere gitmesi gereken kirli kan, yerçekimi etkisiyle geri kaçar ve bacak toplardamarlarında birikir ve varisler ortaya çıkar.

Köpük Tedavisi Sıklıkla kılcal ve orta boy (retiküler) varislere uygulanan damar içine ince bir iğne ile girip damar kapatıcı ilacı (sklerozan madde) sıvı ya da köpük şeklinde verme işlemidir.

Lazerle Varis Lazer yöntemi ile varis tedavisi uygulanmaya başladığı 1999 yılından beri tüm dünyada milyonlarca insana uygulanmış ve son derece etkili ve güvenli bir yöntem olduğu ortaya konmuştur. Bu nedenle Amerika ve Avrupa tedavi kılavuzlarında damar içi lazer ya da radyofrekans gibi ameliyatsız yöntemler varis tedavisinde ilk tercih edilen yöntem olmuştur.

Rüzgar Dijital

Rüzgar Dijital

Rahim Filmi HSG Nerede Çekilir? Önceki

Rahim Filmi HSG Nerede Çekilir?

Çocuklarda Kapalı Taş Ameliyatı Sonraki

Çocuklarda Kapalı Taş Ameliyatı