• Çarşamba 19 Haziran
Ağrısız ve Kaliteli HSG Filmi

Ağrısız ve Kaliteli HSG Filmi

Ağrısız ve Kaliteli HSG Filmi

Rahim filmi (HSG) rahim boşluğunun ve tüplerin durumunu değerlendirmek için çekilen röntgen filmidir. Merkezimizde yeni teknolojide cihazlar ve yöntemlerle rahim filmi çekilebilmektedir. Yeni yöntemler sayesinde hsg filmi çektirirken ağrı kesici ya da spazm giderici ilaç kullanmaya gerek yoktur. Bunun yanı sıra tıkalı çıkan tüpler selektif salpingografi denen ek işlemle birkaç dakika içinde açılabilir. Bu işlem ücretsizdir.

Tüp açma işlemini yüzde 70 oranında olumlu sonuçlanmaktadır. Elbette HSG ya da selektif salpingografi, temelli tıkalı, cerrahi olarak bağlanmış veya içerisinde sıvı birikimi olan bir tüpün açılması amacıyla kullanılmaz. Rahim filmi HSG çekiminde kadın öncelikle önlük giyer. Ve ardından dizlerini kıvırarak, röntgen masasına uzanır. Bu sırada aksesuar, takı ya da toka gibi eşyalarını çıkarmasına gerek yoktur. Spekulum rahim içini inceleyebilmek için vajinaya yerleştirilir.

Vajina ve rahim ağzı sterilize edildikten sonra rahim ağzı kanalına kateter yerleştirilir. Bu kateter aracılığıyla röntgen ışınlarını tutma özelliğine sahip bir sıvı rahime aktarılır. Sıvının hareketi monitörlerden takip edilir ve uygun aşamar kaydedilir. Merkezimiz ülke çapında en çok rahim filmi çekilen yerdir. Sadece rahim filmi çekmek üzere kurulmuş olan bir röntgen ünitesi vardır. Bu da kullandığımız teknlarda görüntüleolojinin pahalı olmasına sebep olmaktadır. Fakat, etik olarak birim maliyetlerini sınırlı tutarak, standart bir ücretle kaliteli ve ağrısız rahim filmi hizmetini sağlıyoruz. Merkezimizi arayarak hsg fiyatları konusunda bilgi alabilirsiniz.

Rüzgar Dijital

Rüzgar Dijital

Aile Sorunlarda Psikolojik Danışmanlık Önceki

Aile İçi Sorunlarda Psikolojik Danışmanlık

HSG (Rahim Filmi) Çekimi Nedir? Sonraki

HSG (Rahim Filmi) Çekimi Nedir?